Yönetim

Ankara / Çankaya / 01 Ekim 2020

BİRİNCİ YILIMIZI KUTLUYORUZ

İnsanlar, tarih boyunca birlikte hareket edip ürettiklerini paylaşmış, almış vermiş, eksiklerini fazla olandan tamamlamış, bazen paylaşamamış ve birbirlerine düşmüşler ve toplum olmayı öğrenerek, geliştirerek günümüze kadar gelmişler. Bu birlikte yaşam önce toplumları, sonra ülkeleri, bölgesel yapıları ortaya çıkarmış. Zaman ilerledikçe de benzer iş sahipleri bir araya gelmiş, odalar, kooperatifler, dernekler vs oluşmuş.

Teknolojinin bugünkü durumuna gelmesi ve internetin gelişmesi ile de sosyal ortamlar dijitale kaymış ve dijital ortamda sayısız guruplar/oluşumlar ortaya çıkmıştır. Özellikle dernek faaliyetleri içerisinde yer alanlar bileceklerdir; zamana ayak uyduramazsanız önce size talep azalır ve zaman içerisinde yok olup gidersiniz. İşte onun içindir ki günümüzde dijital ortam çok önemlidir. Artık insanlar çoğu zaman bir bina içerisinde bir araya gelmektense birbirlerini veya yapılan faaliyetleri internet üzerinden takip ediyor ve etkileşimlerin çoğu bu ortamlarda gelişmeye devam ediyor. Birlikte hareket edip üretip paylaşabilmeyi devamlı kılabilmek için hem yüz yüze hem de dijital ortamda dengeli bir şekilde var olmak gerekiyor.

Bizler de uğraş alanımız olan kuş fotoğrafçılığını dijital ortama taşımak ve uğraş verenleri bir araya toplayabilmek adına bu siteyi hazırladık. Bugün 1 yılımızı doldurduk ve eksiğiyle/fazlasıyla bugünlere geldik. Artık bundan sonra hep birlikte daha iyi hale getirmek için çabalayacağız. Yakın zamanda site içeriğinde de ilave bölümler olacak ve ihtiyaçları daha fazla karşılamaya çalışacağız. Yapılan her yenilik için ilave maliyetler gerektiğinden ve sponsor desteğimiz olmadığından kendi imkanlarımızla geliştirmeye çalışıyoruz. Biraz uzun sürse de gelecekte sağlam, güvenilir ve eksiksiz bir yapıya kavuşacağımızdan eminiz.

Bazen duyuyoruz: “A, B, C siteleri var, neden size gelelim…”. Gelişmek ve hizmet kalitesini arttırmak için bu yapıların çoğalması gerektiğine inanıyoruz. Daha iyi şeyler ortaya çıktıkça herkes kendini geliştirmek zorunda kalacak ve kullanıcı açısından baktığımızda memnuniyet oranının artacağına inanıyoruz. Bu gelişim aşamasında çorbada bizim de tuzumuz olsun istiyoruz.

Sizlerden tek beklentimiz başka platformlarda kayıtlı bulunsanız dahi (ki biz de öyleyiz) siteye destek vermeniz, üye olup fotoğraflarınızı burada da paylaşmanız.

Birinci yılımız kutlu olsun…
 
 

298 / / 1

BEĞENENLER


YAZARIN DİĞER YAZILARI