Yönetim

Ankara / Çankaya / 30 Aralık 2019

"SADECE FSK ÜYELERİ FOTOĞRAF EKLEYEBİLİR" KURALI KALDIRILMIŞTIR.

MERHABA

Yaklaşık 4 yıldır oluşturmaya çalıştığımız bu siteyi tamamlamış olmanın gururunu yaşıyoruz. Henüz planlama aşamasındayken bile (Birlikte çalıştığımız arkadaşlarımız da hatırlayacaktır) sadece Ankara Fotoğraf Sanatı Kurumu (FSK) üyelerinin fotoğraf yükleyebileceği bir platform oluşturacağımızı deklare etmiştik. Yaklaşık 1 yıl önce test yayınlarına başladığımızı hatırlarsınız. Hem FSK üyelerine bizzat yüz yüze, hem de sosyal medya üzerinden defalarca duyurduk bu durumu. En sonunda tüm eksiklikler giderilince 01.10.2019 tarihini milat kabul ederek sitemizin test yayınının bittiğini ve gerçek anlamda yayın hayatına başladığını da duyurduk. FSK’da yapılan toplantıda dernek yönetimi ve değerli hocalarımıza da web sitemizin amacını, içeriğini ve işleyişini anlattık. Destek istedik. Herkes güzel bir amaç sonucunda güzel bir çalışma olduğunu, böyle çalışmaların çoğalması gerektiğini söyledi. Bu kapsamda site tanıtımı için destek verileceği sözünü almış olduk.
26.11.2019 günü FSK’da düzenlediğimiz tanıtım etkinliğinde beklediğimizin üzerinde bir katılım gerçekleşti. Sorulan sorular sitemizle ilgilenildiğini ortaya koyuyordu. FSK’da yaklaşık 25 kişi kuş fotoğrafı çekiyor, yaklaşık 200 resmi üyesi var ve sosyal medyada binlerce takipçisi var. Beklentimiz tüm arkadaşların katılımıyla Türkiye Kuş Haritasını çıkarmak ve diğer kişilere iyi bir başvuru kaynağı, iyi bir arşiv sağlamaktı.
Tüm bu süreç sonunda görülüyor ki;
Sadece 4 kişi siteye üye olmuş (1 üye misafir);
Sadece 10 fotoğraf eklenmiş (Site yönetimi dışında);
Site ziyaretlerinde günlük ortalama kullanıcı sayısı düşmüş (ortalama 4 kişi-Bu süreçte FSK’dan katılımı görebilmek için, tarafımızdan herhangi bir tanıtım vs yapılmamıştır);
Hiç kimse fotoğrafları sosyal medyada paylaşmamış;
Hiç kimse site tanıtımı için bir adım atmamış;
Dernek web sitesinde etkinlik haberi dışında hiçbir bilgi yer almamış;
Dernek mail guruplarında sitenin tanıtımına yönelik hiçbir bildirim yapılmamış;

..
.
Daha sayacak çok şey var ama çok uzatmayalım.
İşin özü; ne FSK yönetimi ne de üyeleri (destek olan birkaç arkadaşımız hariç) maalesef siteye ilgi göstermemiş ve söylenen sözler maalesef karşılıksız kalmıştır. Bu aşamadan sonra da verilecek vaatlere, söylenecek sözlere gözümüzü kulağımızı kapattık.
Bizler sadece FSK üyelerinin kullanımına açtığımız bu site için 4 yıldır uğraşıyoruz ve emeğimizin boşa gitmesini istemiyoruz. Onun için de ilgisizlik sebebiyle ana kuralımız olan “Sadece FSK üyeleri fotoğraf ekleyebilir” kuralımızı kaldırarak yeni üyelik kuralları belirlemeye çalışacağız. Yeni fotoğraf ekleme kuralları belirleninceye kadar şimdiki haliyle yayın hayatı devam edecek olup destek olan arkadaşlarımıza da teşekkürlerimizi sunarız.
FSK yönetimine ve FSK üyesi arkadaşlarımıza bundan sonraki fotoğraf hayatlarında başarılar dileriz.
SİTE YÖNETİMİ
Selami ORAL
D.Önder KAHRAMAN

376 / 1 / 2

BEĞENENLER


YAZARIN DİĞER YAZILARI

BİRİNCİ YILIMIZI KUTLUYORUZ

Bugün 1 yılımızı doldurduk ve eksiğiyle/fazlasıyla bugünlere geldik. Artık bundan sonra hep birlikte daha iyi hale getirmek için çabalayacağız.

FAALİYET RAPORU (Haziran_2020)

Haziran 2020 faaliyet raporu yayınlanmıştır.

YAYIN HAYATINA BAŞLIYORUZ

YAYIN HAYATINA BAŞLIYORUZ